Od roku 1993 vyrábíme elektromagnetické snímače na strunné nástroje s cílem nabízet produkty s bezkompromisní konstrukcí, kde je vše podřízeno pouze výslednému zvuku. Výjimečnost našich snímačů R.M.pickups spočívá především v ručním vinutí, dnes již zcela ojedinělé technologii, přinášející celou řadu výhod. Díky ručnímu vinutí, speciální konstrukci cívek a použitím prvotřídních materiálů se snímače R.M.pickups vyznačují velmi konkrétním a detailním zvukem, vyjímečnou dynamikou a artikulací.


Náplní naší dílny je rovněž servis a poradenství v oblasti snímačů na elektrické kytary a baskytary, mandolíny, steel kytary apod., výroba speciálních typů snímačů a dodávky příslušenství, jako jsou kvalitní nástrojové kabely R.M.pickups Cable One, aktivní elektroniky určené k zabudování do nástrojů, rámečky, přepínače, potenciometry apod. 
Opravujeme, převíjíme a renovujeme také starší a poškozené snímače všech značek.

 

 

 

Ruční vinutí

Drtivá většina výrobců snímačů dnes používá k navíjení cívek automatické navíječky, které samy automaticky ukládají drát závit po závitu přesně vedle sebe. Takto se snímače vyrábějí standardně a naprostá většina snímačů, včetně produktů nejznámějších světových značek, je takto navinuta. Naproti tomu všechny naše snímače jsou navíjeny tak, že vedení a ukládání drátu na cívku se provádí ručně, jednotlivé závity nejsou tudíž ukládány přesně vedle sebe, ale více či méně nepravidelně, tak, jak je pro daný snímač a zvukový záměr optimální. Přesnost ukládání je zcela v našich rukou, kdy způsobem ukládání a napětím drátu máme možnost ovlivnit výslednou charakteristiku snímače.

Tento, mnohem pracnější a zdlouhavější způsob vinutí, který se také označuje pojmem ´scattered wound´, však přinásí celou řadu výhod. Cívky a snímače navíjené ručně mají především menší kapacitu vinutí, což velmi pozitivně ovlivňuje přenos zejména vyšších kmitočtů, ve výsledku se projeví větší detailností a čistotou, zvuk je dynamičtější a ´otevřenější´. Dalším rezultátem ručního vinutí je také robustnější cívka, což přináší větší výstupní napětí, snímač hraje hlasitěji, než produkty automatických navíječek.

V 50-tých letech minulého století, kdy se datuje počátek výroby snímačů se snímače vinuly pouze ručně, proto je ruční vinutí také velmi výhodné pro repliky snímačů z tohoto období a rovněž pro ´vintage´ modely.

 

 

Konstrukce

Konstrukce všech našich snímačů je podřízena pouze a jen výslednému zvuku. U všech našich snímačů používáme výhradně takovou konstrukci kostřiček cívek, která umožňuje navinout cívku přímo na pólové nástavce snímače, tedy bez jakékoliv mezivrsty plastu (jak je to obvyklé u naprosté většiny ostatních výrobců). Výsledkem této konstrukce a ručního vinutí je vyjímečně konkrétní a detailní zvuk s výbornou dynamikou. Ten navíc podtrhuje celá řada dalších ojedinělých a původních konstrukčních řešení.

Pro zamezení napískávání snímačů používáme vakuovou technologii impregnace cívek voskem, u mnoha snímačů je impregnace dvojnásobná.

 

 

 

Materiály

Pouze použití nejkvalitnějších materiálů umožňuje našim snímačům znít tak, aby předčily Vaše očekávání. Proto používáme nejkvalitnější a nejčistší vodiče od nejlepších světových výrobců v celé řadě průměrů a typů izolací, včetně Plain Enamel a Heavy Formvar izolací, které se používají již od 50-tých let minulého století a bez kterých nelze navinout snímače, které mají znít jako původní a vintage modely z této doby.

Základem a srdcem snímače je kromě cívky magnet a v našich snímačích jich naleznete celou škálu, od tradičních Alnico 2, Alnico 5,keramických až po moderní, silné Samarium-Cobalt magnety.
Každý typ magnetu je vhodný pro získání specifického zvuku, proto s tím při výběru snímače počítejte.

U snímačů v provedení s kovovým krytem je ze zvukového hlediska zásadní materiál, ze kterého je kryt vyroben. Jen kryty ze silver-nickel slitiny zaručí, že zvuk snímače neznehodnotí. Proto pro naše R.M.pickups snímače používáme výhradně tyto silver-nickel kryty se špičkovými povrchovými úpravami v mnoha provedeních.

 

 

 

 

 

Zakázková výroba snímačů

Pokud hledáte snímač, který v naší nabídce nenaleznete, případně chcete snímač s mírně pozměněným zvukem oproti standarním typům, nabízíme Vám výrobu snímače na zakázku dle Vašich požadavků. Informujte se na možnosti.